PODRÓŻ PO HISZPAŃSKICH WINIARNIACH ODWIEDŹ WINNICE Z EKSKLUZYWNYMI TRASAMI

Przemierzając proponowane tu szlaki winne, odkryjesz autentyczną hiszpańską kulturę winiarską. Możesz odwiedzać piwniczki winiarskie, zakwaterować się pośród winnic, uczestniczyć w przepysznych degustacjach, skosztować najwykwintniejszych mieszanek szczepów, dowiedzieć się, jak powstają winne trunki lub wziąć udział w rozmaitych aktywnościach, takich jak np. latanie balonem nad polami winorośli, zwiedzanie winnic na rowerze lub uczestnictwo w ślepych degustacjach.

O NAS

Hiszpania de Luxe w ścisłej współpracy z dziewięć najważniejszych grup winiarskich w Hiszpanii: Barbadillo, González Byass, Grupo Freixenet, Osborne i Pagos del Rey (Grupo Félix Solís), Bodegas Familiares Matarromera, Ramón Bilbao (Grupo Diego Zamora), Terras Gauda oraz Vivanco, promuje obecny projekt turystyczny, który ma na celu docenić ogromne dziedzictwo świata winiarskiego w Hiszpanii.

Zebraliśmy wszystkie elementy, które pomogą sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających podróżników, a także miłośników wina poszukujących wysokiej jakości, elegancji, ekskluzywności i autentyczności.

 

 

Spuścizna ta obejmuje nie tylko wino, lecz podobnie jak winorośle, głęboko zakorzenia się w złożonej tkance, która obejmuje historię, gastronomię, krajobraz oraz ludzi w wyjątkowym kraju, jakim jest Hiszpania.

 

Dla nas wino to coś znacznie więcej niż tylko napój: to poezja, historia, a przede wszystkim społeczny rezonans. Naszą pasją do hiszpańskich win i winnic dzielimy się z klientami – podróżnikami, którzy kochają dobre wino i szeroko pojętą gastronomię.

 

Chcemy oddać w Twoje ręce wszelkie dostępne zasoby, które pozwolą Ci w pełni cieszyć się podróżą i poznać każdy zakątek naszego kraju poprzez odkrywanie cieszących się międzynarodowym uznaniem winnic, które zaserwują Ci nie tylko wielowiekową historię, ale też wyjątkowe wina.

 

Projekt uzyskał aprobatę Światowej Organizacji Turystyki, która jest Honorowym Partnerem Projektu. Realizację przedsięwzięcia umożliwiły także następujące podmioty stowarzyszone:

ODWIEDŹ WINNICE Z EKSKLUZYWNYMI TRASAMI

WINA Z ATLANTYCKIM KLIMATEM

Nazwa pochodzenia Rías Baixas stanowi nawiązanie do obszaru prowincji A Coruña i Pontevedra, rozciągającej się pomiędzy Santiago de Compostela a granicą z Portugalią, gdzie rzeka Miño łączy się z Oceanem Atlantyckim. Rías Baixas w języku galicyjskim oznacza „Rias Niski” i odnosi się do czterech ujść rzek. Dzięki nim, w odnogach morza słona woda miesza się ze słodką, w rezultacie przyczyniając się do powstania prawdopodobnie najbardziej obfitej flory i fauny morskiej na świecie, jednocześnie tworząc charakterystyczny krajobraz regionu i unikatowe ukształtowanie terenu, które sprzyjają wyrazistemu smakowi win.

Obejmująca pięć perfekcyjnie uformowanych podregionów z północy na południe, nazwa pochodzenia Rías Baixas chroni doliny rwących rzek, tworząc charakterystyczny krajobraz zdominowany przez winnice i małe wioski. W każdym zakątku kryje się nowa legenda i niepowtarzalny krajobraz, w którym warto się zatrzymać, by spędzić czas wśród mieszkańców i kultury, kosztując przede wszystkim lokalnego jedzenia i win.

Na wschód od Rias Baixas, tuż przy granicy Galicji i Castilla y Leon mieści się kolejny region winiarski Bierzo, który jest marzeniem każdego miłośnika wina. Ta odległa nazwa pochodzenia jest mało znana. Otacza ją bujny, piękny krajobraz.

Same winnice należą do najpiękniejszych w Hiszpanii. Wiele z nich położonych jest na malowniczych trasach wzdłuż stromych zboczy doliny rzeki Sil, niektóre z tak wyraźnym nachyleniem, że do żniw wykorzystuje się muły. Sercem i duszą Bierzo jest Cacabelos, tętniące życiem miasteczko targowe i obowiązkowy przystanek na legendarnym hiszpańskim szlaku pielgrzymkowym Camino de Santiago. Chociaż tutaj skupia się przemysł winiarski, to urocze miasteczko nad rzeką nie jest jedyną atrakcją Bierzo. Duże miasta, takie jak Ponferrada i Villafranca del Bierzo, kuszą zamkami templariuszy, średniowiecznymi klasztorami i ekstrawaganckimi niegdyś pałacami.

WINA I DOZNANIA KULINARNE W SERCU HISZPAŃSKIEJ PRODUKCJI WINA

Nie bez powodu Rioja jest znana w Hiszpanii jako winiarski „region premium”. Poza wyjątkowymi winami, dech w piersiach zapiera krajobraz pozostający w ochronnych objęciach Gór Kantabryjskich. Szybko zakochasz się także w falistych wzgórzach otaczających średniowieczne wioski, bujnych winnicach i kwitnących wiśniach. Rioja leży w północnej Hiszpanii. Elegancja i bogactwo tego regionu stanowi niepowtarzalne doświadczenie!

La Rioja ustawia scenę dla pięknego, symbiotycznego tańca między ziemią a człowiekiem. Od XI wieku człowiek i winorośl nieustannie koegzystują, pisząc wspólną historię i tworząc symboliczny region. Zaskutkowało to nie tylko jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych win na świecie, ale także zaowocowało rozwojem własnej, odrębnej osobliwości, zwyczajów i tradycji. Dzięki bogactwu wysokiej jakości składników i historii imponującej lokalnej gastronomii nietrudno jest mieć wysokie oczekiwania w stosunku do Rioja.

Połączenie Rioja z Morzem Kantabryjskim i zapierające dech w piersiach środowisko naturalne to także wielkie atuty regionu. Bezkres wody prezentuje szereg kolorów, które zmieniają się wraz z porami roku i są unikatowe dla geografii Europy. Wioski La Rioja, takie jak Laguardia, Haro i Santo Domingo de la Calzada, szczycą się bogatym dziedzictwem kulturowym. Mieszczą się tam punkty o znaczeniu międzynarodowym, takie jak ogromne klasztory Yuso i Suso, Camino de Santiago czy mniej znane Camino Ignacio. Naturalne połączenie z Krajem Basków i dogodna bliskość wybrzeża pozwala na wymianę produktów lądowych i morskich, które to okoliczności przyczyniły się do powstania wyjątkowej i powszechnie znanej gastronomii.

WINO NA WYSOKOŚCI

Autentyczność regionu opiera na dziedzictwie geograficznym i przyrodniczym, które cechuje się wyjątkowo pięknym obliczem. Somontano składa się z 23 wiosek o średniowiecznym rodowodzie, które razem opowiadają 23 historie ożywiające region oraz Twoje wspomnienia. Somontano leży u podnóża Pirenejów i prawdopodobnie stąd pochodzi jego nazwa (oznaczająca „pod górą”).

Niepowtarzalne połączenie klimatu, gleby i wiedzy winiarzy czyni tę nazwę pochodzenia doskonałym miejscem do uprawy winorośli i produkcji wina. Somontano to potencjalnie jeden z najbardziej ekscytujących regionów winiarskich w Hiszpanii. Cieszy się doskonale zrównoważoną symfonią między górami, ziemią, rzeką i ludźmi; winnice pojawiają się tutaj wszędzie. Jego historia sprawi, że poczujesz się młodo dzięki sile, jaką przekazuje tutejsze środowisko.

Wizyta w Barbastro, „winiarskiej stolicy” regionu, którego historia ukazana jest na ścianach winnic, pozwoli Ci zanurzyć w tutejszym stylu życia i zachwycić jego gastronomiczną i winiarską potęgą. Stojąc przed najbardziej imponującym pasmem górskim Półwyspu Iberyjskiego, docenimy winnice i produkty natury, które są równie wspaniałe, co wyjątkowe. Bliskość Benasque i Cerler, podobnie jak parków przyrody w Pirenejach i średniowiecznych wiosek, sprawia, że region oferuje przyjemne doznania historyczne i gastronomiczne

WYJĄTKOWE DOZNANIA Z CZERWONYM WINEM

Region Ribera del Duero, położony na równinach Castilla y León w północnej Hiszpanii, cechuje się wyjątkowo urokliwym pustynnym krajobrazem. Pomimo tego, że jest stosunkowo młodym oznaczeniem pochodzenia, Ribera del Duero jest jednym z najbardziej renomowanych i uznanych na całym świecie domów najlepszych win na świecie. Położona na rozległym płaskowyżu między prowincjami Kastylia-León: Soria, Burgos, Segovia i Valladolid, Ribera del Duero rozciąga się wzdłuż rzeki Duero, dzięki której zawdzięcza swoją nazwę.

Stolicą oznaczenia pochodzenia jest Aranda del Duero. Miasto, pod którego mostami płynie rzeka Duero, jest znane z podziemnych winnic. W średniowiecznym zamku Penafiel mieści się muzeum wina, w którym znajdują się wszystkie zabytki Castilla y Leon. Valladolid, stolica Kastylii i León, to kolejne miasto posiadające rozległe dziedzictwo historyczne i kulturowe, podobnie jak klasztory, które były odpowiedzialne za rozwój winiarstwa na tym obszarze.

Każdy doświadczony podróżnik zgodziłby się, że autentyczność restauracji można ocenić na podstawie liczby miejscowych w sali restauracyjnej. Ta sama logika zastosowana do hiszpańskiego wina wskazywałaby na Riberę. Lokalne danie lechazo asado czyni całość jeszcze wspanialszą podróżą. To pieczona jagnięcina, która została wprost stworzona, aby połączyć ją z głębokimi smakami win Ribera del Duero.

Wycieczki po winnicach w Ribera del Duero zaprowadzą Cię do odkrycia jednych z najbardziej prestiżowych winiarni wśród nazw oznaczenia, skupionych głównie w Golden Mile. Nie zapominajmy także o lokalnej gastronomii, która stanowi idealne połączenia z mocnymi czerwonymi winami Ribera del Duero.

ODKRYJ NATURALNE ŚRODOWISKO, W KTÓRYM POWSTAJĄ WINA MUSUJĄCE 

Region Penedès, położony zaledwie 30 minut od Barcelony i Tarragony, leży wśród pięknych plaż oraz gór, i oferuje niezwykły krajobraz charakteryzujący się bujnymi winnicami usianymi wiejskimi domami, niepowtarzalnymi zabytkami oraz licznymi winnicami, które rozsławiły region Penedès na całym świecie. Region ten, cechujący się 2700-letnią historią w uprawie winogron i produkcji wina, jest domem dla wyjątkowych win standardowych oraz musujących, produkowanych pod oznaczeniami Cava oraz Penedés.

Wpływ Morza Śródziemnego oraz słońca czyni Penedès ulubionym obszarem do uprawy winorośli. Spacery pośród pięknej scenerii wśród słonecznych winnic i wiosek oraz odkrywanie win oferowanych przez lokalne winiarnie stanowi ekscytujące przeżycie.

Penedès słynie z winiarskich stolic Vilafranca del Penedès oraz Sant Sadurni d’Anoia. Vilafranca del Penedès, stolica nazwy oznaczenia Penedès, położona w prowincji Barcelona, to miasto, w którym można poznać ekscytującą historią i działalność Muzeum Wina. Z kolei Sant Sadurni d’Anoia jest domem i stolicą Cavy, gdzie produkowane jest 90% hiszpańskiego wina Cava. W regionie mieści się spokojne miasto Alt Penedès, liczące prawie 13 000 mieszkańców, które otoczone jest wspaniałym naturalnym środowiskiem winnic. Krajobraz winnic i winiarni stanowi główną atrakcje okolicy; są one obecne na wszelkich imprezach architektonicznych, przemysłowych i kulturalnych. Będąc w Sant Sadurni, poznasz historię Cavy, której początki sięgają 1872 roku, kiedy to pierwsze butelki wyprodukował Josep Raventós.

DOZNANIA WINNE NAD BRZEGIEM RZEKI DUERO

Rzeka Duero ma swój początek w górach na południe od Rioja i przepływa przez Hiszpanię do Portugalii, gdzie jest znana jako Douro. Rueda oraz Toro to dwie nazwy pochodzenia z regionu Castilla y León położonego nad brzegiem rzeki Duero, gdzie mieści się wiele innych regionów winiarskich rozrzuconych na całej jej długości. Rueda jest domem dla bardzo cenionego hiszpańskiego białego wina, podczas gdy w Toro produkuje się jedno z najmocniejszych czerwonych win w Hiszpanii. Mimo bliskości tych dwóch regionów, znacząco się od siebie różnią, dzięki czemu podróż po ich winnicach będzie pełna przygód.

Położona pomiędzy Toro i Ribera del Duero, Rueda odstaje od dwóch pozostałych nazw pochodzenia, ponieważ koncentruje się na produkcji białego wina. Rueda to region z prostą mozaiką winnic, w której rosną rzadkie lokalne białe winogrona o nazwie Verdejo. Przez wieki walczyli tutaj królowie Kastylii i Aragonii, zaś okolica jest usiana średniowiecznymi zamkami.

Toro to niezwykle ważne miasto historyczno-artystyczne. Jego strategiczne położenie sprawiło, że w XIX wieku stało się miejscem konfliktu między chrześcijanami i muzułmanami, dworem królewskim i stolicą prowincji. Czerwone wina z Toro są tak zakorzenione w hiszpańskiej kulturze, że region ten jako jeden z pierwszych w 1933 roku otrzymał status nazwy pochodzenia.

Zwiedzanie tutejszych regionów to doskonała alternatywa na weekend turystyki śródlądowej, który spędzisz w regionie pełnym historii, dziedzictwa, kultury i gastronomii oraz z ogromną tradycją winiarską.

WYJĄTKOWE PRZEŻYCIA W HISTORYCZNYM DOMU SHERRY

Jerez de la Frontera, położone w gorącym zakątku południowo-zachodniej Hiszpanii, to miasto z długoletnią tradycją winiarską. Łagodny klimat oraz bogactwo zasobów naturalnych dostępne już od czasów starożytnych stanowiły zachętę do osiedlania się na tym obszarze.

Prawdziwe wzmacniane wino Sherry pochodzi z winnic otaczających Jerez. Miasto jest centrum przemysłu sherry; tutejsze wina dojrzewają w granicach miasta lub w jednym z dwóch mniejszych nadmorskich miasteczek Puerto de Santa Maria oraz Sanlúcar de Barrameda, tworząc razem trzy punkty mitycznego „Trójkąta Sherry”.

Zaledwie kilka kilometrów od Jerez, gdzie rzeka Guadalete wpływa do Zatoki Kadyksu, znajduje się El Puerto de Santa María, historyczne miasto, które jest częściowo producentem wina, a częściowo portem rybackim. Obecnie dzięki wyjątkowym plażom i uprzywilejowanej lokalizacji w samym sercu zatoki jest to najwyższej klasy ośrodek turystyczny.

Idąc dalej na północ, naprzeciw imponującego rezerwatu Coto Doñana, u ujścia najbardziej symbolicznej rzeki w całej Andaluzji, Guadalquivir, znajduje się Sanlúcar de Barrameda. To miasto o szlachetnym rodowodzie oraz miejsce pochodzenia Manzanilla – wina, które zawdzięcza swoje wyjątkowe cechy bliskości morza, i które osiąga szczyt doskonałości w towarzystwie wspaniałych lokalnych potraw.

Te trzy ośrodki miejskie tworzą również trójkąt wyjątkowych wrażeń, pozwalających doświadczyć bogatej kultury winiarskiej. Dodatkowo dostępnych jest tutaj kilka atrakcji żeglarskich, takich jak przepłynięcie katamaranem przez Zatokę Kadyksu. Kultura koni oraz flamenco w Jerez, strumień rzeki Gwadalkiwir oraz Park Narodowy Doñana to również obowiązkowe punkty w Marco de Jerez. Oprócz zwiedzania winnic i rozkoszowania się renomowaną gastronomią, pozostałe liczne atrakcje zachęcają do przedłużenia pobytu i dalszego odkrywania regionu.

TURYSTYKA WINIARSKA WŚRÓD ZAMKÓW I WINNIC

Toledo jest stolicą Kastylii-La Manchy, regionu politycznego, geograficznego i kulturowego położonego w południowo-wschodniej części Madrytu. Leży na wysokim płaskowyżu zwanym „Meseta Sur” (Płaskowyż Południowy), który przypomina pustynię ze względu na wyjątkowo gorący i suchy klimat. Jednakże dwie znaczące uprawy czynią region niekończącym się zielonym morzem drzew oliwnych i winorośli. To coś więcej niż ojczyzna sera Manchego i Don Kichota – to źródło prawie połowy całej hiszpańskiej produkcji wina.

Pierwsze pisemne dokumenty dotyczące uprawy winorośli w Kastylii-La Manczy pochodzą z XII wieku. Niemniej jednak jest dość oczywiste, że podobnie jak w wielu innych regionach Półwyspu Iberyjskiego (Hiszpania i Portugalia) winorośl została wprowadzona przez Rzymian. W regionie Kastylia-La Mancha istnieje 9 tradycyjnych oznaczeń pochodzenia (Mentrida, Valdepenas, Jumilla, La Mancha, Almansa, Manchuela, Ribera del Jucar, Ucles oraz Mondejar).

Wycieczka do Toledo i miejsca oznaczenia Mentrida wprowadzi Cię do świata tego słonecznego miasta oraz regionalnego wina. Kultura, gastronomia, sztuka, tradycja to tylko kilka atrakcji, jakie znajdziesz w Toledo. Jest to mieszanka trzech kultur: chrześcijańskiej, islamskiej i żydowskiej, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1986 roku. Mimo to wino i jedzenie grają pierwsze skrzypce w życiu Toledo, które jest dobrze znane ze smakowitej kuchni, serów La Mancha, oliwy z oliwek, marcepanu, szafranu i nie tylko

WINIARNIE & SEKTOR MICE

CZY ISTNIEJE LEPSZE POŁĄCZENIE?

Czy podróżujesz w grupie? Jesteś na wyciecze firmowej? Chcesz zorganizować premierę produktu w fantastycznej winiarni? A może chcesz zmotywować swój zespół sprzedażowy? Wszystkie spotkania służbowe możesz odbyć w winiarniach i hotelach tematycznych, łącząc stronę służbową z atrakcyjną ofertą spędzania wolnego czasu.

Najnowocześniejsza infrastruktura, bogata oferta hoteli i restauracji, sale wielofunkcyjne oraz wszelkiego rodzaju obiekty funkcyjne z najwyższej klasy wyposażeniem technicznym łączą się z szeroką gamą wyjątkowych i niecodziennych zajęć rekreacyjnych i winiarskich, czyniąc nasze regiony winiarskie idealnymi miejscami na wszelkie imprezy, konferencje, spotkania służbowe oraz wyjazdy motywacyjne.

Nasze winiarnie oferują szeroką gamę usług dla sektora MICE, z których wszystkie mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem w zakresie turystyki korporacyjnej.

*** Szeroka gama pomysłów na trening na świeżym powietrzu, sport oraz integrację zespołu.

*** Ekskluzywne, spersonalizowane wizyty w prestiżowych winiarniach.

*** Możliwość zorganizowania lub wyjścia na koncerty i pokazy.

*** Działania związane ze strategiami społecznej odpowiedzialności biznesu (odkrywanie i poznanie tajemnic administracji parków naturalnych, zostań rolnikiem na jeden dzień, warsztaty obserwacji ptaków itp.).

 

ORGANIZACJA KAŻDEGO RODZAJU SPOTKAŃ:

*** Ponad 25 obiektów MICE w naszych winiarniach (niektóre charakteryzują się awangardową architekturą) do organizacji spotkań firmowych, prezentacji produktów oraz seminariów.

*** Audytoria, specjalnie wyposażone sale konferencyjne, wielofunkcyjne kompleksy, targowe hale wystawiennicze oraz cała gama wszechstronnych oraz elastycznych obiektów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt technologiczny i komunikacyjny. Faktem jest, że Hiszpania jest coraz bardziej zaawansowana technologicznie, a odwiedzający mogą w wielu miejscach korzystać z bezpłatnego i wydajnego bezprzewodowego połączenia z Internetem. Niektóre hotele oferują również gościom bezpłatne usługi multimedialne i telekomunikacyjne.

***Hiszpania de Luxe posiada świetnie rozeznanie w sektorze DMC, posiadający świetne rozeznanie w skutecznej organizacji dużych wydarzeń oraz koordynacji szeregu zewnętrznych dostawców, w tym firm telekomunikacyjnych i sprzętu audiowizualnego; hostess, tłumaczy pisemnych i ustnych; firm projektujących i budujących stoiska targowe; dostawców transportu; wysokiej jakości firm cateringowych itp.

Najbardziej imponujące winnice w Hiszpanii

KONTAKT

HISZPANIA DE LUXE @ 2021  |    INFO@HISZPANIADELUXE.COM   |    DESIGNED BY J SUAREZ