46 municypia do odwiedzenia 138 km pięknych plaż Ponad 50 szlaków turystycznych Najlepsze miejsce do aktywnej turystyki

Co warto zobaczyć

KADYKS

Zostało założone ok 1100 roku p.n.e przez Fenicjan, którzy uczynili z Gadir (antyczna nazwa Kadyksu) ważny ośrodek handlowy. Katedra, La Caleta, centrum historyczne miasta składające się z wąskich uliczek i popularnych dzielnic takich jak La Viña, el Mentidero, Santa Maria (prawdziwa kolebka śpiewu flamenco) i El Pópulo.

NAJSTARSZE MIASTO ZACHODU

Długa tradycja winiarska (Jerez-Xéres- Sherry y Manzanilla de Sanlúcar) łączy się z zachwycającymi plażami i wieloma atrakcjami turystycznymi..Dla zdrowia i urody, Spa Fuente Amarga

NATURA I WSPANIAŁE PLAŻE

Chiclana de la frontera

Rodzinne miasto Rafaela Alberti

El Puerto de Santa María

Jednego z czołowych przedstawicieli Pokolenia 27. Centrum miasta zostało włączone do Dziedzictwa Historycznego, znajduje się przy ujściu rzeki Guadalete. Ważne odkrycia archeologiczne w wiosce Doña Blanca ( X-111p.n.e), potwierdzają jego antyczny charakter. Wizyta obowiązkowa: Muzeum Fundación Rafael Alberti Oraz zamek castillo de San Marcos (ss. X-XIV)

JEREZ DE LA FRONTERA

Niewiele miejsc w Hiszpanii cieszy się taką międzynarodową rozpoznawalnością jak Jerez. A wszystko to dzięki produkowanemu tam winu ,,jerez” czy ,,sherry” Wielokulturowy, z widocznymi śladami obecności Muzułmanów i Chrześcijan. Ciekawy rynek, meczety, łaźnie arabskie, barokowe pałacyki, palacio Riquelme. SAN MIGUEL. Dzielnica cygańska, miejsce urodzenia Loli Flores

MIASTO WINA, KONIA, FLAMENCO I MOTORU

Miejce Swią Położony przy ujściu rzeki Guadalquivir. Podzielony na dwie główne części: Barrio Alto, centrum historyczne z licznymi zabytkami i Barrio Bajo, bardziej nowoczesne z restauracjami, gdzie można spróbować słynnych krewetek.

Miejsce świątyni fenickiej poświęconej Astarte.

SANLUCAR DE BARRAMEDA

KULTOWE MIEJSCE DLA MIŁOŚNIKÓW SPORTÓW WODNYCHL

tarifa

Otoczony morzem, najbardziej wysunięty na południe i jednocześnie najbliżej położony od Afryki punkt Europy. Królestwo kitesurfingu. Cztery chronione tereny naturalne: Park Naturalny de los Alcornocales, Park Naturalny del Estrecho, chroniona plaża Los Lances- miejsce zbiórki i powrotu ptaków przez Cieśninę Giblartarską i pomnik przyrody- wydmy de Bolonia

Vejer de la frontera

Uznany za Dziedzictwo Historyczne, pozwala podziwiać spuściznę fenicką, arabską i rzymską. Ponadto słynna plaża Palmar. Coś, czego nie możesz przegapić!

Miejsce świątyni fenickiej poświęconej Astarte.

Hiszpania de Luxe Przedstawia

by Konrado Moreno

7 NAJCIEKAWSZYCH MIEJSC W KADYKSIE! CO WARTO ZOBACZYĆ I ZROBIĆ

Carnaval de Cádiz
Karnawał uważany jest za najważniejsze wydarzenie w mieście. Całe miasto zamienia się w jedną wielką scenę, a uczestnicy w protagonistów imprezy.
Oglądać na YouTube
Wyspę Sancti Petri
Z plaży la Baerosa można podziwiać malowniczą wyspę Sancti Petri, na której znajduje się wyjątkowa Świątynia Herkulesa, odwiedzana między innymi przez Juliusza Cezara i Hanibala. Latem warto wybrać się na rejs statkiem na zachód słońca. Statki wypływają z portu Sancti Petri de Chiclana w głąb morza, by podziwiać skąpaną w promieniach słonecznych mityczną wyspę Herkulesa. To nie jest zwykły zachód słońca! Na Costa de la Luz słońce przemienia się w czerwoną kulę, która oślepia swym blaskiem i powoli zanurza się w morzu. Jeśli lubisz robić zdjęcia, masz szanse na wspaniałe ujęcie. www.albarco.com
więcej informacji
Słynne Winiarnie Toro de Osborne
Koniecznie trzeba odwiedzić słynne winiarnie, w których dojrzewają wspaniale wina, serwowane wraz z soczystymi rybami i owocami morza na ribera del Mariscos. Można wybrać się także na rejs katamaranem i spędzić dzień w Kadyksie.
więcej informacji
Prawdziwe Muzea Wina
W Jerez znajduje się ponad 40 winiarni, prawdziwych muzeów wina, przepełnionych historią, legendami, opowieściami. To winiarnie z Jerez, El Puerto de Santa Maria i Sanlúcar takie jak np. Barbadillo, Domecq, Sandeman, Marqués del Real Tesoro, William & Humbert, Osborne, Caballero, Terry, Garvey, La Guita, Pedro Romero o Díez Mérito.
więcej informacji
Przejażdżki Konne Po Plaży
Wybrzeże de Sanlucar to 6 km plaż, na których odbywają się słynne wyścigi konne. Nie można tego przegapić!
Oglądać na YouTube
Cabo Trafalgar - Conir
Miejsce słynnej bitwy przeciwko armii angielskiej. Wycieczka, wśród niesamowitych krajobrazów, której nie możesz przegapić!
więcej informacji
Półprywatne lekcje kitesurfingu + sprzęt w Tarifa
Poplprywatne lekcje oznaczaja 2 studentow do 1 instruktora. Stud kurs, ktory pozwala na idealne dostowanie kursu do potrzeb kursanta. Jest on dostepny dla wszystkich poziomow zaawansowania. Upraszczajac: 2 osoby - 1 instruktor - 2 kite'y Przewidywana cena 30 euro za godzine Ten kurs moze byc zabookowany najmniej dla 3 godzin
więcej informacji
Previous
Next

CONTACTO